Kurz Grafika pro negrafiky,
místo kde se i laik naučí tvořit skvělou grafiku.

Nemusíte mít žádné zkušenosti, nemusíte kupovat žádný software. Stačí jen notebook
s WiFi a chuť tvořit kvalitnější design než dosud.

Je kurz pro mě?

Cílem kurzu Grafika pro negrafiky je naučit účastníky vytvářet kvalitní grafiku, i když s její tvorbou nemají žádnou zkušenost ani dosud nepoužívali grafické programy. Pro účast na kurzu stačí doslova jen umět ovládat počítačovou myš. Nebude nutné nic instalovat nebo platit za licence.

V průběhu celodenního školení našlapaného informacemi se naučíte vytvářet vlastní profesionální grafické návrhy jak pro on-line, tedy bannery na web, e-shop, blog, příspěvky na sociální sítě - Facebook, Instagram, tak pro množství tiskových výstupů - letáky, dárkové poukazy, pozvánky a další. A třeba grafiku příspěvků pro sociální sítě si připravíte rychle a kvalitně i na telefonu či tabletu.

Vše bude ukázáno v jednoduchém a intuitivním on-line nástroji Canva, kde bude postupně vysvětleno vytvoření účtu, orientace v uživatelském prostředí, základy práce s vyhledáváním, využívání šablon, vkládání textu do obrázků, nahrávání vlastních obrázků a log, dále práce s fonty, barvami a obrázky.

Kurz vedeme tak, abyste již v jeho průběhu mohli přenést získané poznatky do vlastní praxe. Budeme se také inspirovat příklady z reálného světa, na kterých pochopíte principy grafického designu, které si poté na jednoduchých příkladech sami vyzkoušíte.

V průběhu se navíc dozvíte řadu triků z oblasti grafického designu a podpůrných programů (kde sehnat zdarma ty nejlepší fotky pro váš design, jak zjistit kód specifické barvy v libovolném obrázku, jak identifikovat typ písma na internetu...). Výstupem dne bude tvorba několika vlastních návrhů a následný export hotové grafiky.

Špatná grafika odrazuje

Vizuální prezentaci se (doslova) nevyplácí podceňovat. Náš první dojem si utváříme z toho, co vidíme. Stejně tak potenciální zákazník se během pár sekund rozhodne, jestli zůstane anebo odejde – i když je váš produkt či služba sebelepší.

Grafikem sám sobě

Na tvorbu jedinečného a poutavého grafického designu dnes nepotřebujete externího grafika. Naučíme vás pracovat s on-line nástrojem Canva, který se snadno ovládá a vy tak budete vytvářet skvělou grafiku již během kurzu.

Kurz, na který bychom sami šli

Našim cílem je řešit konkrétní problémy, se kterými se při grafickém návrhu denně potýkáte. Ušetříme vám spoustu času tím, že vás nezahrneme teorií, ale předáme to nejlepší z praktických poznatků a tipů.

 

 

PŘIHLÁSIT NA KURZ

Časté argumenty, proč grafiku neřešíte

Grafika si nemůžu dovolit.

Grafika mám, ale práce s ním je složitá - nemá čas nebo neplní termíny.

Grafika mám, ale výsledek je kolikrát kompromis, koho bych ale hledal jiného, tohle už je třetí pokus. Ono to vždycky nějak dopadne.

Připravuji si grafiku sám, ale zabírá mi to dost času, který pak chybí jinde. Proto se do ní pouštím sem tam. 

Ano, připravujeme si grafiku sami. Víme, že výsledek není ideální, ale na vzdělávání nemáme čas.

A možná nejhorší varianta: My přeci grafiku umíme skvěle, chceme to mít přesně takhle pestré.

I když tedy ještě jedna horší varianta existuje: Vždycky jsme byli “jiní” a naši zákazníci nás za to mají rádi.

 

Poznáte se vy sami v některém z těchto příkladů? A není to škoda? 

Nejbližší termíny kurzu

Vyberte si místo, kde vám budeme nejblíž...

PRAHA

12.6.2019

2990 Kč

PARDUBICE

18.9.2019

2990 Kč

Všechny nadcházející termíny kurzu

Česká republika

Praha 12.06. 2019

Opero, 10. - 16.30 hod

Pardubice 18.09. 2019

P-PINK, 10. - 16.30 hod

Slovensko

 

 

Harmonogram školení

9:00 – 9:50

Začínáme s Canvou 1. část

Představení on-line nástroje Canva, registrace, nastavení účtu

10:00 – 10:50

Začínáme s Canvou 2. část

Podrobná ukázka a vysvětlení pracovního prostředí on-line nástroje Canva

11:00 – 11:50

Profi grafika za pár minut

V tomto bloku společně vytvoříme váš první profesionálně vypadající příspěvek pro sociální sítě, vytvoříme jeho varianty a ukážeme si, jak lze mít během chvilky vytvořenou grafiku pro Facebook, Instagram, Linkedin zároveň

12:00 – 13:00

Oběd

Doplňte energii zdravým občerstvením.

13:00 – 13:50

Tipy a triky s Canvou

Všechny triky pro efektivnější práci v Canvě. Klávesové zkratky, netradiční postupy, identifikace barev, ty nejlepší obrázky zdarma.

14:00 – 15:50

Praktická cvičení

Vytvoření grafiky šité na míru vaší značce - bannery na web, letáky, vizitky, pozvánky, příspěvky pro sociální sítě

16:00  >>>

Konzultace a pak káva, pivo, limo...

Na závěr bude možné konzultovat s oběma lektory vaše návrhy, které jste v průběhu dne vytvořili.

Po dni plném informací bude potřeba trocha odpočinku. Pokud nebudete spěchat domů, přesuneme se společně do nedaleké restaurace, kde můžeme navázat v odlehčené diskuzi nad vašimi projekty či tématy, které vás budou zajímat.

Co se naučíte na kurzu vytvářet?

Letáky

Příspěvky na sociální sítě

A řadu dalších materiálů pro on-line i tiskové využití...

Kdo vás kurzem provede?

Lucie Višňáková

V oblasti internetového marketingu a e-commerce se pohybuje od roku 2009, kdy spoluzaložila hokejový e-shop, který se již po roce fungování stal jedničkou na českém trhu a tuto pozici si držel sedm let. Po prodeji firmy předává své zkušenosti klientům, které učí, jak si sami jednoduše vytvoří poutavé videorecenze a grafiku pro své projekty. 

David Svoboda

Je jedním z nejvíce profilovaných lektorů workshopů Canvy v ČR a Velké Británii a nasazování vizuální komunikace do firem. Spolupracuje s vývojovým týmem Canva na testování budoucích verzí a vylepšování té stávající. Kromě toho vede inovativní workshopy prezentačních dovedností a osobní produktivity pro české a zahraniční klienty. Věnuje se individuální přípravě mezinárodních řečníku pro prestižní konferenci TEDxPrague. 

"Chceme inspirovat každého k vlastní tvorbě grafických návrhů,
aby si je mohl vytvářet sám, kdykoli a v co nejlepší kvalitě."

Reference

Dlouhé roky jsme dennodenně zadávali úkoly pro grafické studio - bannery s novinkami a akcemi na web, newsy. Hodně jedeme Facebook a nově Instagram. Práce plno. Hodně úkolů, hodně zaplacených faktur, mnohdy však "málo odvedené muziky" v kvalitě grafického výstupu. Po setkání s kurzem Canvy si většinu věcí připravujeme tzv. in house - za pár minut hotovo a výsledek famózní. Díky.

Dalibor Janeček

Škoda, že jsem program Canva neobjevil dříve. Investovali jsme hodně do grafiků - toho času, který jsme strávili vysvětlováním, jak věci mají vypadat, jak přesně je chceme, aby to i grafik tak cítil.. A to jen proto, že jsem si myslel, že to sám neudělám prostě přesně tak, jak chci.. Až nyní, když jsem objevil Canvu jsem zjistil, že si vše zvládnu udělat sám, za zlomek času co předtím s grafikem a navíc tak, jak přesně já chci. Dnes jen mohu litovat toho, že jsem Canvu a program design-restart neobjevil dříve. Ušetřil bych pár let nervů a desítky tisíc za "grafiky".

Daniel Višňák

Skvělý kurz! Co dodat? Doporučuji!

Pavla Vrbovská

Nikdy jsem si nemyslel, že si grafiku budu moct dělat sám. Poté, co jsem poznal Canvu a hlavně zjistil, jak v ní pracovat, poznal jsem, jak je to jednoduché, naše předprodeje zájezdů se rapidně skokově zvedly a věřím, že je to hlavně zásluhou vyšší úrovně grafiky. Lidi teď naše grafika baví. Děkuji Canvě, že je a Davidovi z design-restart, který mě naučil, jak s ní pracovat.

Petr Krejčí

Program Canva jsem znala, ale upřímně mi připadal moc složitý, nejsem úplně technický talent a navíc byl v angličtině, takže jsem ho neřešila. Pak jsem ale díky kurzu design-restart, který proběhl u nás ve firmě, zjistila, že je v češtině a pracovat v něm je vlastně ultra jednoduché a intuitivní. Je to o tom vědět co a jak máte dělat. Dneska si v Canvě připravuju kompletní materiály, trvá mi to chvíli a je to přesně dle mých představ.

Margareta Málik-Rážová

V dnešní době je klíčové vytvořit newsletter, bannery na akční nabídky atd. rychle, vlastně kolikrát okamžitě, kdy dodavatel vyhlásí výprodej nějakých položek. Pokud s akcí vyjdeme rychleji než konkurence, získáme obvykle potřebný náskok. Pokud se v tomhle spoléháte na grafiky, víte jak to často končí - nedokáží dodržet stanovené termíny, věčně nemají čas atd. Až díky Cavně jsem začal mít tyto věci plně pod kontrolou a ještě k tomu grafika vypadá skvěle. To je to, co jsem si vždy přál. Canva je prostě jednoduše to, co mi chybělo. Dnes si bez ní nedokážu představit fungování našeho marketingu.

Vratislav Fišar

Preferujete školení v pohodlí vaší firmy?

Připravíme jej na míru.

Napište nám vaši představu a společně určitě najdeme ideální řešení, které vám bude vyhovovat.

Potřebujete se na něco zeptat?

‭+420 731 917 466‬

info@design-restart.cz

@designrestart.cz

Školení pořádá:

VISUAL DESIGN s.r.o.
Jiráskova 209/1a, 602 00 Brno, Česká republika
IČ: 07004397, DIČ: CZ07004397
Tel: +420 602 587 007