Kurz Grafika pro negrafiky,
místo kde se i laik naučí tvořit skvělou grafiku.

Nemusíte mít žádné zkušenosti, nemusíte kupovat žádný software. Stačí jen notebook
s WiFi a chuť tvořit kvalitnější design než dosud.

Je kurz pro mě?

Cílem kurzu Grafika pro negrafiky je naučit účastníky vytvářet kvalitní grafiku, i když s její tvorbou nemají žádnou zkušenost ani dosud nepoužívali grafické programy. Pro účast na kurzu stačí doslova jen umět ovládat počítačovou myš. Nebude nutné nic instalovat nebo platit za licence.

V průběhu celodenního školení našlapaného informacemi se naučíte vytvářet vlastní profesionální grafické návrhy jak pro on-line, tedy bannery na web, e-shop, blog, příspěvky na sociální sítě - Facebook, Instagram, tak pro množství tiskových výstupů - letáky, dárkové poukazy, pozvánky a další. A třeba grafiku příspěvků pro sociální sítě si připravíte rychle a kvalitně i na telefonu či tabletu.

Vše bude ukázáno v jednoduchém a intuitivním on-line nástroji Canva, kde bude postupně vysvětleno vytvoření účtu, orientace v uživatelském prostředí, základy práce s vyhledáváním, využívání šablon, vkládání textu do obrázků, nahrávání vlastních obrázků a log, dále práce s fonty, barvami a obrázky.

Kurz vedeme tak, abyste již v jeho průběhu mohli přenést získané poznatky do vlastní praxe. Budeme se také inspirovat příklady z reálného světa, na kterých pochopíte principy grafického designu, které si poté na jednoduchých příkladech sami vyzkoušíte.

V průběhu se navíc dozvíte řadu triků z oblasti grafického designu a podpůrných programů (kde sehnat zdarma ty nejlepší fotky pro váš design, jak zjistit kód specifické barvy v libovolném obrázku, jak identifikovat typ písma na internetu...). Výstupem dne bude tvorba několika vlastních návrhů a následný export hotové grafiky.

Špatná grafika odrazuje

Vizuální prezentaci se (doslova) nevyplácí podceňovat. Náš první dojem si utváříme z toho, co vidíme. Stejně tak potenciální zákazník se během pár sekund rozhodne, jestli zůstane anebo odejde – i když je váš produkt či služba sebelepší.

Grafikem sám sobě

Na tvorbu jedinečného a poutavého grafického designu dnes nepotřebujete externího grafika. Naučíme vás pracovat s on-line nástrojem Canva, který se snadno ovládá a vy tak budete vytvářet skvělou grafiku již během kurzu.

Kurz, na který bychom sami šli

Našim cílem je řešit konkrétní problémy, se kterými se při grafickém návrhu denně potýkáte. Ušetříme vám spoustu času tím, že vás nezahrneme teorií, ale předáme to nejlepší z praktických poznatků a tipů.

 

 

Časté argumenty, proč grafiku neřešíte

Grafika si nemůžu dovolit.

Grafika mám, ale práce s ním je složitá - nemá čas nebo neplní termíny.

Grafika mám, ale výsledek je kolikrát kompromis, koho bych ale hledal jiného, tohle už je třetí pokus. Ono to vždycky nějak dopadne.

Připravuji si grafiku sám, ale zabírá mi to dost času, který pak chybí jinde. Proto se do ní pouštím sem tam. 

Ano, připravujeme si grafiku sami. Víme, že výsledek není ideální, ale na vzdělávání nemáme čas.

A možná nejhorší varianta: My přeci grafiku umíme skvěle, chceme to mít přesně takhle pestré.

I když tedy ještě jedna horší varianta existuje: Vždycky jsme byli “jiní” a naši zákazníci nás za to mají rádi.

 

Poznáte se vy sami v některém z těchto příkladů? A není to škoda? 

Nejbližší termíny kurzu

 

Vzhledem k nouzovému stavu a opatřením, která z něj pro nás vycházejí, jsou živé kurzy prozatím pozastaveny.

 PRAHA

14. 10. 2020

4290 Kč s DPH

BRNO

04. 11. 2020

4290 Kč s DPH

BRNO

09. 12. 2020

4290 Kč s DPH

Česká republika

Praha 14. 10. 2020

Scott&Weber 10. - 16.00 hod

Brno 04. 11. 2020

Impact Hub, 10. - 16.00 hod

Brno 09. 12. 2020

Impact Hub 10. - 16.00 hod

Další školení

Kurz základů grafiky pro markeťáky

Praha 23. 09. 2020

 

 

Harmonogram školení

10:00 – 10:50

Začínáme s Canvou 1. část

Představení on-line nástroje Canva, registrace, nastavení účtu

11:00 – 11:50

Začínáme s Canvou 2. část

Podrobná ukázka a vysvětlení pracovního prostředí on-line nástroje Canva

12:00 – 12:50

Profi grafika za pár minut

V tomto bloku společně vytvoříme váš první profesionálně vypadající příspěvek pro sociální sítě, vytvoříme jeho varianty a ukážeme si, jak lze mít během chvilky vytvořenou grafiku pro Facebook, Instagram, Linkedin zároveň

13:00 – 14:00

Oběd

Doplňte energii zdravým občerstvením.

14:00 – 14:50

Tipy a triky s Canvou

Všechny triky pro efektivnější práci v Canvě. Klávesové zkratky, netradiční postupy, identifikace barev, ty nejlepší obrázky zdarma.

15:00 – 16:30

Praktická cvičení

Vytvoření grafiky šité na míru vaší značce - bannery na web, letáky, vizitky, pozvánky, příspěvky pro sociální sítě

16:30  >>>

Konzultace a pak káva, pivo, limo...

Na závěr bude možné konzultovat s oběma lektory vaše návrhy, které jste v průběhu dne vytvořili.

Po dni plném informací bude potřeba trocha odpočinku. Pokud nebudete spěchat domů, přesuneme se společně do nedaleké restaurace, kde můžeme navázat v odlehčené diskuzi nad vašimi projekty či tématy, které vás budou zajímat.

Co se naučíte na kurzu vytvářet?

Letáky

Příspěvky na sociální sítě

A řadu dalších materiálů pro on-line i tiskové využití...

Kdo vás kurzem provede?

Lucie Višňáková

V oblasti internetového marketingu a e-commerce se pohybuje od roku 2009, kdy spoluzaložila hokejový e-shop, který se již po roce fungování stal jedničkou na českém trhu a tuto pozici si držel sedm let. Po prodeji firmy předává své zkušenosti klientům, které učí, jak si sami jednoduše vytvoří poutavé videorecenze a grafiku pro své projekty. 

David Svoboda

Je jedním z nejvíce profilovaných lektorů workshopů Canvy v ČR a Velké Británii a nasazování vizuální komunikace do firem. Spolupracuje s vývojovým týmem Canva na testování budoucích verzí a vylepšování té stávající. Kromě toho vede inovativní workshopy prezentačních dovedností a osobní produktivity pro české a zahraniční klienty. Věnuje se individuální přípravě mezinárodních řečníku pro prestižní konferenci TEDxPrague. 

"Chceme inspirovat každého k vlastní tvorbě grafických návrhů,
aby si je mohl vytvářet sám, kdykoli a v co nejlepší kvalitě."


Reference

"Pokud hledáte způsob, jak tvořit profesionální bannery a grafiku pro svůj e-shop a zároveň ušetřit, je Canva a celé školení skvělou volbou. Lucka s Davidem jsou nejen fajn lidi, ale také velcí odborníci, kteří znají skvěle jak Canvu, tak i Shoptet. Osobně se mi na workshopu líbilo velké množství užitečných informací a příkladů z praxe, které mohou e-shopaři obratem využívat ve svých e-shopech či sociálních sítích a celkově se tak posunout na další level. Příjemná atmosféra a dobré jídlo bylo skvělým bonusem navíc."
Ondřej MikolášProduct Manager, Shoptet.cz
S workshopem jsem byla velmi spokojená a splnilo to mé očekávání. Canva umí neskutečně mnoho věcí a práce s ní je jednoduchá. Nejvíce oceňuji Davidovo nadšení do tématu. Díky tomu si mou pozornost získal na celý den, nehledě na to, že nás neustále překvapoval tím, co Canva všechno dokáže. Jsem ráda, že jsem se kurzu zúčastnila a doporučuji všem, kteří o kurzu minimálně uvažují. Má smysl!
Petra VomočilováEducation Coordinator, H1.cz
Na školení Canvy jsem přicházel plný očekávání a jako mírně pokročilý jsem si v první polovině procvičil již získané dovednosti, aby pak v druhé polovině přišla smršť velmi užitečných informací a já jsem odcházel s velkým množstvím nových poznatků a rad, jak přistupovat ke Canvě. Lektor David byl velmi pečlivý ve vysvětlování a ukázal velké množství tipů a triků, které dokáží ušetřit čas při práci. Já jsem byl velmi spokojen a školení bych doporučil všem zájemcům o grafiku a psaní textů.
Jan HloušekH1.cz

Preferujete školení v pohodlí vaší firmy?

Připravíme jej na míru.

Napište nám vaši představu a společně určitě najdeme ideální řešení, které vám bude vyhovovat.

Potřebujete se na něco zeptat?

‭+420 731 917 466‬
info@design-restart.cz
@designrestart.cz

Školení pořádá:

VISUAL DESIGN s.r.o.
Jiráskova 209/1a, 602 00 Brno, Česká republika
IČ: 07004397, DIČ: CZ07004397
Tel: +420 602 587 007